KONTAKTUPPLYSNINGAR

Lokaltidningen Landskrona & Svalöv
Redaktion/Annonsförsäljning:
Enoch Thulins väg 13
261 53 Landskrona
010-206 45 54

 

Vi når alla!

Vi vill nå ut och beröra människor genom lokalt förankrade artiklar och annonser om allt och alla från den lilla människan till den stora händelsen.
Våra tidningar inspirerar, underhåller och orienterar en stor läsarskara. Vi täcker alla hörn av det lokala med vikt på aktualitet och trovärdighet.

Spridning & upplaga 

Landskrona onsdag: Hushåll och företag i Landskrona, Ven, Härslöv, Asmundtorp, Häljarp, Saxtorp, Glumslöv och Rydebäck.
Upplaga: 25 400 exemplar.

Svalövsbygden onsdag: Svalöv, Billeberga, Teckomatorp, Kågeröd, Röstånga och Tågarp.
Upplaga: 6 800 exemplar.

Landskrona & Svalövsbygden helg: Hushåll i Landskrona, Svalöv, Teckomatorp, Glumslöv, Asmundtorp, Kågeröd, Röstånga, Tågarp och Härslöv, Häljarp, Saxtorp, Billeberga.
Upplaga: 27 000 exemplar.
Vid utebliven tidning använd denna länk: http://utebliventidning.lokaltidningen.se/

Annonsmaterial skickas till: annons.landskrona@lokaltidningen.se

 

KONTAKTUPPLYSNINGAR

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se
 
Lokal chef
Jenny Lindén
0723-88 80 60
jenny.linden@lokaltidningen.se
 
Redaktionell chef/Redigering
Nina Ganeteg
0738-54 11 23
nina.ganeteg@lokaltidningen.se
Key account manager
Markus Svensson
010-206 46 26
markus.svensson@lokaltidningen.se
 
Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Mediasäljare
Danijel Dragisic
010-206 46 50
danijel.dragisic@lokaltidningen.se
 
Reporter
Per Eeg Olofsson
0730-92 47 06
per.eeg-olofsson@lokaltidningen.se
 
Mediasäljare
Per-Olov Nederstedt
0762-52 94 87
per-olov.nederstedt@lokaltidningen.se
 

Reporter
Jonas Lundin
0702-02 93 04
jonas.lundin@lokaltidningen.se

Annonsproduktion
010-206 47 75
annons.landskrona@lokaltidningen.se
Reporter
Malin Nävelsö
0702-10 86 69
malin.navelso@lokaltidningen.se
 

Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se

Lokaltidningen Landskronas nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och få de senaste nyheterna tisdag och fredag